Avto.info

Mitsubishi L200

domača predstavitev: Mitsubishi L200

domača predstavitev

Avtor: Foto: GS & Mitsubishi
domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200 domača predstavitev: Mitsubishi L200
Nasploh so terenski avtomobili začeli svojo kariero iz enega samega razloga - uporabnosti. Sčasoma so postali več kot le delovni stroji, postali so statusni simboli, avtomobili z imidžem. Enaka usoda je doletela tudi poltovornjake. Seveda imajo ti v ZDA posebno mesto in dolgo tradicijo. Že kar nekaj časa pa smo za te avtomobile odprti tudi v Evropi. Zadnjih nekaj let celo na podoben način kot Američani. Takšne 'pick-upe' kupujemo, ker jih hočemo, in ne le, ker jih potrebujemo. Ta trend poskuša vnovčiti najnovejše vozilo te vrste, mitsubishi L200.

Največja pridobitev L200 je privlačna oblika. Oglata škatla je postala privlačen, drzen avtomobil. Dizajnerji so ga optično znižali in s tem dosegli bolj skladen izgled. Najbolj samosvoj oblikovalski prijem je zadnji del kabine, kjer v spodnjem delu kraljuje zavihek. Tako ima namesto ostrih robov L200 mehkejši izgled. Enako lahko rečemo za notranjost. Tam se voznik in potniki končno počutijo kot da se vozijo v avtomobilu namenjenemu cestam. Armaturne plošče se ne bi sramoval marsikateri osebni avtomobil. Lepo izpeljane linije in svež dizajn z dodatki v modri barvi delujejo moderno in igrivo. Udobnejše je tudi sedenje, je pa treba dodati, da gre še vedno za vozilo, katerega podvozje je prilagojeno prevažanju težkih tovorov. Zaradi tega ni pošteno pričakovati limuzinskih voznih lastnosti. Se pa zato dobro znajde na terenu. Pogonski sklop, ki so ga poimenovali super-select, dovoljuje preklop s pogona na dve kolesi na štirikolesni pogon med vožnjo. Edini v segmentu L200 zmore to storiti pri hitrosti do 100 kilometrov na uro. Reduktor in možnost zapore sredinskega diferenciala omogočata spopad z zahtevnejšimi ovirami. Vselej pa je v pomoč sodoben pogonski agregat.

Za ta razred standardni 2,5-litrski turbodizel ima v primeru tega avtomobila 100 kilovatov in 314 Nm navora pri 2000 vrtljajih. Glede na predhodnika je po zmogljivostih napredoval. Pospešek do 100 kilometrov na uro sedaj traja 14,6 sekunde, končna hitrost pa 167 km/h. Zahtevnejši kupci si lahko omislijo tudi nadgradnjo, ki moč dvigne na 160 KM, navor pa na 410 Nm. Podatki o zmogljivostih veljajo za različico z ročnim petstopenjskim menjalnikom. Na voljo je namreč tudi različica s štiristopenjskim samodejnim menjalnikom. Kar se tiče karoserije pa so na izbiro tri različice. Komercialnim namenom je prilagojen model Single Cab. Ta ima enojno kabino z dvema sedežema in največji keson. Club cab ima malce večjo kabino, a vseeno le dva sedeža. Zaradi podobne skupne dolžine (nekaj več kot 5 metrov) je pri tem keson malce manjši. Najbolj skromen pa je pri Double Cab izvedbi, kjer je prostora za pet ljudi. Slovenski uvoznik napoveduje, da bo kar 90 odstotkov vseh prodanih vozil tistih z največjo kabino. To naj bi znašalo 90 od 100 načrtovanih vozil.

Pri teh je najbogatejša tudi izbira paketov opreme. Osnovni invite je na voljo za vse tri izvedbe. Intense nudi poleg po višini nastavljivega voznikovega sedeža, servo-volana, električno nastavljivih žarometov, el. pomika stekel, mehanske klimatske naprave ter daljinskega centralnega zaklepanja pragova in 16-palčna lita platišča, samodejno klimatsko napravo, potovalni računalnik, usnje na volanu in prestavni ročici, radio s predvajalnikom CD in MP3, električno pa je pomično tudi zadnje okno. Instyle pa je od vseh najbolj prestižen; sedeži so usnjeni, prednja sta ogrevana, vozniški je električno nastavljiv, stekla zadaj pa so še dodatno zatemnjena. Ta vas bo po denarnici udaril za 7,4 milijona tolarjev. Za najosnovnejšo izvedbo z enojno kabino se cena začne pri 4,7 milijona tolarjev. Čeprav je očitno, da je pickup kultura k nam prišla iz novega sveta, je povsem prilagojena evropskim razmeram. To je predvsem očitno pri zunanjih merah, saj sovpadajo z normo za evropsko parkirišče. Hja, menda je tudi BigMac pri nas manjši kot v Ameriki. Konec koncev smo manjši tudi mi.

tehnični podatki Mitsubishi L200 2,5 DID
vrsta motorja: turbodizelski, vrstni, 4-valjni, 2 ventila na valj
prostornina v ccm: 2477
moč v kW (KM) pri vrt/min: 100(136)/4.000
največji navor v Nm pri vrt/min: 314/2.000
menjalnik: samodejni 4-stopenjski oz. ročni 5 prestav
pogon: stalni štirikolesni pogon
mere (d x š x v) v mm: 5115 x 1780 x 1750
masa praznega vozila (nosilnost) v kg: 1880 (Ni podatka)
medosna razdalja v mm: 3000
prtljažnik v litrih: n.p.
največja hitrost v km/h: 167 (165)
pospešek 0-100 km/h v s: 14,6 (17,8)
poraba (po normah EU) v l/100 km: 10,7/7,4/8,6 (11,8/8,2/9,5)
cena v SIT 4.690.000
Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov