Suzuki Vietnam
Suzuki osvaja nova tržišča
Iz korporacije Suzuki so sporočili, da so na območju vietnamske province Dong Nai pričeli graditi novo tovarno Suzukijevih avtomobilov, ker želijo ob uporabi 9,7-milijona evrov na območju mesta Bien-Hoa zgraditi povsem nov vietnamski proizvodni obrat, ki bo pričel z izdelavo avtomobilov v letu 2013.
Suzuki je na tem območju prisoten že od leta 2006, ko so v tehnološkem parku najpomembnejšega vietnamskega industrijskega središča (mesto Bien-Hoa je od glavnega mesta Hanoj oddaljeno približno 40 kilometrov) postavili prvo tovarno motociklov. Z gradnjo nove tovarne avtomobilov bodo dosegli dva pomemna rezultata za izboljšanje poslovanja, ker bodo s postavitvijo nove tovarne v bližini obstoječe tovarne motociklov zbližali proizvodnje kapacitete in istočasno ukinili sedanjo proizvodnjo avtomobilov v mestu Binh Da, kjer so lani izdelali približno 3000 avtomobilov, ker bodo proizvodnjo preselili v novo tovarno, ki naj bi letno izdelala po 5000 avtomobilov za potrebe domačega tržišča.
Temu primerno je zasnovana tudi ponudba vietnamskih modelov, ki je prvenstveno usmerjena na lahka gospodarska vozila in vozila za prevoz manjših skupin potnikov (enoprostorci in potniški kombiji), od letošnjega avgusta pa je na voljo tudi nam dobro znani SUV model grand vitara.
Oddaj komentar
Pridružene novice
- 21.05.2012
- Suzuki splash: Spremembe ob vstopu v novo modelno leto
- 14.05.2012
- Suzuki splash & "HONEST JOHN" The MoT Files : Absolutni zmagovalec v kategoriji: The First MoT
- 07.05.2012
- Suzuki International Europe: Menjava vodstva
- 30.04.2012
- Suzuki alto : Spremembe ob vstopu v novo modelno leto
- 24.04.2012
- Suzuki : Nastop na avtomobilskem salonu v Pekingu
- 16.04.2012
- Maruti-Suzuki ertiga MPV: Pričetek prodaje v Indiji
- 02.04.2012
- Suzuki swift attitude: 500 posebnih swiftov
- 29.03.2012
- Suzuki : Swift nastaja tudi na Tajskem
- 26.03.2012
- Suzuki: Odprtje novega vadbenega centra
- 12.03.2012
- Suzuki : Letošnja ponudba novitet na ženevskem avtosalonu














