Avto.info

Range rover evoque

Vstop v modelno leto 2016

Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016

Range rover evoque

Avtor: Foto: Land Rover
Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016 Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016

Evoque, ki je do sedaj prejel že 165 različnih nagrad in je istočasno tudi najbolje prodajani (od leta 2011 so Britanci izdelali več kot 400.000 primerkov) land rover vseh časov, se bo na letošnjem ženevskem avtomobilskem salonu predstavil v nekoliko posodobljeni obliki, z novim turbodizelskim motorjem ter s še več vgrajene komfortne in varnostne opreme.

V bistvu osvežitev modela evoque sploh ni bila potrebna, vsaj v tržnem smislu ne, ker so Britanci lani dostavili rekordno število (125.364) novih primerkov tega priljubljenega SUV modela. Temu primerno je izpadla tudi oblikovna pomladitev, ki prinaša nekoliko drugače oblikovan prednji del avtomobila ter malenkostne oblikovne korekture na zadku, poleg tega bodo kupci lahko izbirali med tremi novimi modeli nameščenih lahkih platišč. Največ sprememb najdemo na nosu avtomobila, ker so Britanci spremenili podobo prednjega odbijača ter žarometov, ki jih po novem zaznamuje adaptivna LED tehnologija. Kupcem bosta po novem na voljo tudi dve različno oblikovani maski hladilnika, medtem ko bo par zračnih rež na pokrovu motorja sedaj serijsko dostopen (samo v primerih različic HSE Dynamic in HSE Autobiography) tudi kupcem bolj praktično orientirane 5-vratne različice tega modela, drugačen pa je tudi zadnji, strešni usmernik zraka. Nekaj novosti je tudi v notranjosti potniške kabine, kjer omenjajo nove vratne obloge ter spremenjeno grafično podobo kontrolnih merilnikov, še več bo tudi vgrajenih materialov, ki so prijetni na otip. Med njimi bodo tudi sedeži s serijskimi prevlekami iz usnja, dražje različice bodo ponujale tudi možnost nakupa električno pomičnega in masažnega voznikovega sedeža s štirinajstimi možnimi nastavitvami. Vse to bo na voljo v dvanajstih možnih barvah. Več bo tudi serijsko vgrajene IT tehnologije, čeprav ostajajo nekateri tehnološki sladkorčki (8-palčni zaslon na dotik na sredini armaturne plošče, samodejno s senzorjem podprto odpiranje prtljažnih vrat, HDD navigacijski sistem, 8-palčna LCD zaslona v vzglavnikih prednjih potnikov (namenjena zabavi zadnjih potnikov), od 11 do 17- delni set zvočnikov high-end znamke Meridian…) na seznamu opreme za doplačilo.

Več sprememb je tudi pod motornim pokrovom, kjer bo po novem deloval na novo razviti 2,0-litrski turbodizelski motor (TD4) iz modelne družine Ingenium, ki je precej lažji (od 20 do 30 kg) in tišji kot podoben pogonski motor iz aktualnih različic, poleg tega naj bi ob njegovem delovanju nastajalo še manj vibracij. Ta motor bo kupcem na voljo v dveh Euro 6 izpeljankah (110 kW / 150 KM ter 132 kW / 180 KM). Britanci pravijo, da je novi TD4 motor s 110 kW / 150 KM precej bolj varčen ob ravnanju s pogonskim gorivom, ker naj bi lastnikom ponujal do 18 odstotkov nižjo povprečno porabo goriva. Prevedeno v konkretne številke pomeni to, da bo ob premagovanju stotih kilometrov porabil samo povprečnih 4,2 litra goriva. Močnejša različica bo za enako nalogo potrebovala malenkost več (+ 0,6 litra/100 km) goriva. Daljši bodo tudi glavni servisni intervali, ker so jih podaljšali za 5.000 kopenskih milj (približno 8.000 kilometrov). Sedaj bo lastnik tako motoriziranega britanskega SUV-ja obiskoval servise na vsakih 33.800 kilometrov (približno). Na ta način naj bi britanski lastniki vsako leto privarčevali približno 3.700 britanskih funtov (ocena proizvajalca). Na vrhu motorne ponudbe pa ostaja najbolj prestižna, bencinsko gnana različica Si4, ki lahko mobilizira 176 kW (240 KM). V tem primeru bo pospeševanje od 0-100 km/h zaključeno v 7,5 sekunde, spoštljiva je tudi končna hitrost 217 km/h. Ob tem naj bi ta različica porabila samo povprečnih 7,8-litra na vsakih sto prevoženih kilometrov.

Omenili so tudi nove varnostne sisteme in elektronske pomočnike, ker je tudi evoque po novem oborožen s sistemom ATPC (All-Terrain Progress Control), ki ga poznamo že iz večjega brata (range rover). Sistem deluje samo ob nižjih hitrostih (1,8 - 30 km/h) ob vožnji po terenu. Poleg tega so Britanci v ta model vgradili tudi sisteme kot so AEB (Autonomous Emergency Braking), ki deluje do hitrosti 50 km/h, v primeru večjih hitrosti (80 km/h) pa s predčasnim zaviranjem lahko omili posledice trčenja. Nov je tudi sistem AAE (Attention Assist Estimation), ki bdi nad psihofizičnimi sposobnostmi voznika in po potrebi sproža alarm. Še več detajlov bo znanih po predstavitvi v Ženevi.

Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016
Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016
Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016
Range rover evoque: Vstop v modelno leto 2016
Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov