Avto.info

Interclassic cincoZ

Moderni klasik

Interclassic cincoZ: Moderni klasik

Interclassic cincoZ

Avtor: Foto: Interclassic
Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik Interclassic cincoZ: Moderni klasik
Podjetje Interclassic iz severnonemškega mesta Norderstedt je pred časom predstavilo prototip dvosedežnega roadsterja, ki ga je po desetih letih razvoja, dela ter odrekanja ustvaril konstruktor Hans-Jürgen Boeling ob pomoči in svetovanju zaposlenih na univerzi v Hamburgu (University of Applied Sciences) ter TÜV-Nord.

V lanskem letu je nostalgično oblikovani cincoZ uspešno izpolnil vseh 40 uradnih predpisov glede udeležbe v cestnem prometu in tako pridobil zelo želeni certifikat TÜV, ki je omogočil realizacijo prvega serijskega primerka, opremljenega z Audijevim 3,2-litrskim šestvaljnim bencinskim agregatom (240 KM) ter pripadajočim 5-stopenjskim menjalnikom. Od Audija so pobrali tudi nekatere sestavne dele podvozja ter zavorni sistem, vendar brez servo-mehanizma. Prvi izdelani primerek je že romal k novemu lastniku na Norveško. Nosilno strukturo pri tem retro-dirkalniku s sredinsko nameščenim motorjem ter 4,20 metra dolgo karoserijo predstavlja nosilni jekleni okvir iz okroglih cevi in štirikotnih profilov s 83-kilogramsko maso, nanj pa je poveznjena lahka 10-delna karoserija iz steklenih vlaken (GFK). 0,92 metra visoki purist počiva na 17-palčnih kolesih.

Za večino današnjih kupcev je spisek opreme preskop, vsebuje pa usnje na sedežnem oblazinjenju ter množico klasičnih merilnih instrumentov. Ker je vozilo v prvi vrsti namenjeno predvsem ljudem, ki želijo doživeti pristne občutke, ki so prevevali dirkače na stezah v poznih petdesetih in šestdesetih letih prejšnjega stoletja, je skrb za varnost izražena v izrazito minimalističnem stilu, edino zaščito v primeru trka predstavlja štiritočkovni varnostni pas. Pravih puristov ta podatek ne bo odvrnil od nakupa, ker so jim pomembnejši podatki o zmogljivostih. Te so povezane s finančnimi zmožnostmi kupca in posledično izbiro pogonskega agregata.

Kupec se bo ob naročilu in predplačilu v višini 50-odstotne vrednosti avtomobila (CincoZ z Audijevim 3,2-litrskim motorjem V6 bo olajšal kupca za 82.000 evrov) lahko odločil za bencinski motor Roverja, Forda ali Audija. Top-verzijo predstavlja izvedba z Audijevim 4,2-litrskim osemvaljnikom. Pod motornim pokrovom voznega prototipa deluje 1,8-litrski motor, ki ga najdemo tudi v kabrioletu MG TF. 136 KM ga požene od 0-100 km/h v 5,2 sekunde. Končna hitrost tako motoriziranega roadsterja je 240 km/h. Za tiste, ki iščejo zaščito pred vremenskimi nevšečnostmi so razvili targa prototip (foto št. 16). Ker poteka proizvodnja v klasični, rokodelski maniri znaša čakalna doba ob naročilu približno eno leto.

Send to Kindle
| Share

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov