Suzuki RM-Z 250

'Orodje' letošnjega nemškega motokros prvaka

Mike Stender

Avtor: Foto: Suzuki

Iz Nemčije, kjer so na začetku letošnjega oktobra dobili nove motokros prvake, prihaja novica o še enem pomembnem športnem dosežku znamke Suzuki, ker je Nemec Mike Stender z modelom RM-Z 250 osvojil naslov letošnjega nemškega motokros prvaka v razredu MX2.

24-letni Nemec iz mesteca Eutin se je desetkrat uvrstil na stopničke na enajstih letošnjih motokros dirkah, predvsem ob pomoči modela RM-Z 250. Za to, da je bilo praznovanje ob koncu zadnje dirke, ki je potekala na območju mesta Lugau, še slajše za znamko Suzuki, je poskrbel še en Suzukijev nemški voznik (Tim Koch), ki je v skupnem seštevku doseženih točk osvojil tretje mesto. Na drugem mestu je letos pristal voznik (Dominique Thury) modela znamke Kawasaki.