Klemen Gerčar & ekipa 24MX

Trening in odličen rezultat

Klemen Gerčar & ekipa 24MX: Trening in odličen rezultat

Avtor: Foto: Ekipa 24MX

Ker karavana svetovnega prvenstva MXGP počiva, morajo motociklisti poiskati kakšno drugo obliko treninga, zato se je Klemen Gerčar, ki si je po dirki v Belgiji le vzel nekaj časa za počitek, za trening odpravil na dirko v Nemčijo, natančneje v Gaildorf, kjer je nastopil na njihovi šesti dirki državnega prvenstva, za Klemena pa je bilo to prvo, in predvidoma tudi edino, gostovanje v Nemčiji letos. Vse preostale dirke nemškega DP se »pokrivajo« z dirkami MXGP ali slovenskega DP.

V Gaildorfu je bila konkurenca zelo močna, dirko so kot trening izrabili tudi nekateri drugi motociklisti iz razreda MXGP in MX2, zato je bilo dogajanje na stezi še bolj zanimivo. Klemen je obe vožnji končal za zelo dobrem šestem mestu, kar je dobra popotnica za prihajajoče dirke.

»Nemčijo sem vzel kot nekakšno ogrevanje pred nadaljevanjem sezone MXGP, kot dober trening, zato sem se tja odpravil povsem neobremenjen. Mogoče je tudi to pomagalo, da sem uspel iz motocikla iztisniti malce več. Treningi so bili zelo dobri, starta na obeh vožnjah pa ne. A sem z dobrim ritmom uspel v obeh vožnjah v cilj pripeljati kot šesti. Posebej v drugi vožnji sem se moral kar potruditi, saj je bila steza že zelo načeta, in sem po slabem startu padel na okoli 20. mesto, potem pa sem iz kroga v krog napredoval. Počasi prihajam v pravo formo, vsaka take preizkušnja mi da nekaj novega na tem motociklu, ki ga seveda najbolje spoznavam ravno preko dirk,« je povedal Klemen o gostovanju v Nemčiji.

Naslednja dirka za Klemna bo 31. avgusta na preizkušnji DP Slovenije v Šentvidu pri Stični, nato pa se bo odpravil preko Atlantika v Brazilijo, kjer bo 7. septembra VN države Goias v Trinidadu, 14. septembra pa v Mehiki v Leonu.

DP Nemčije, 6. dirka, Gaildorf
Prva vožnja: 1. Nagl (Nem, Honda) 34:28,454, 2. Ullrich (Nem, KTM) +12,528 sek, 3. Ferris (Avstral, Husqvarna) +13,719 sek, …, 6. Klemen Gerčar (Slo, Honda) +33,500 sek, …

Druga vožnja: 1. Ferris (Avstral, Husqvarna) 34:19,655, 2. Nagl (Nem, Honda) +2,111 sek, 3. Schiffer (Nem, Suzuki) + 20,376, …, 6. Klemen Gerčar (Slo, Honda) 51,578 sek, ...