Avto.info

Volkswagen Osebna vozila

Znamka zaradi koronavirusa danes ustavlja proizvodnjo

Volkswagen Osebna vozila : Znamka zaradi koronavirusa danes ustavlja proizvodnjo

Volkswagen Osebna vozila

Avtor: Foto: Volkswagen
Volkswagen Osebna vozila : Znamka zaradi koronavirusa danes ustavlja proizvodnjo

Wolfsburg (Nemčija) – Znamka Volkswagen Osebna vozila postopoma ustavlja proizvodnjo v svojih evropskih tovarnah. Enako velja za tovarne znamke Volks­wagen Group Components. S tem se Volkswagen odziva na upad povpraševanja na avtomobilskih trgih. Poleg tega so čedalje bolj ogrožene dobavne verige. Razlog za to so izjemno hitra širitev okužbe s koronavirusom in posledični ukrepi pristojnih oblasti. Zaradi tega in zaradi upoštevanja določil za varovanje zdravja naj bi tovarne ostale zaprte predvidoma vsaj dva tedna. Za nemške tovarne začne ta ukrep veljati v četrtek od konca popoldanske izmene.

Ralf Brandstätter, operativni direktor znamke Volkswagen Osebna vozila, je povedal: "Širitev koronavirusa v Evropi se vse bolj odraža na povpraševanju. Poleg tega postaja oskrba naših tovarn z dobavami delov vedno težja. Zato smo sklenili, da v četrtek s koncem popoldanske izmene koordinirano ustavimo proizvodnjo. Prepričano smo, da je to tudi v interesu zaposlenih, med katerimi je zaskrbljenost zaradi širitve koronavirusa čedalje večja."

Gunnar Kilian, direktor kadrovskega področja v koncernu Volkswagen, je poudaril: "Obenem smo naše številne ukrepe za varovanje zdravja dopolnili z vrsto dodatnih ukrepov. Razumemo zaskrbljenost naših delavk in delavcev. Zato že od začetka epidemije koronavirusa na Kitajskem dosledno upoštevamo vodilo, da je zdravje na prvem mestu. Naši zaposleni se lahko zanesejo na to."

Predsednik delavskega sveta Bernd Osterloh pozdravlja ustavitev proizvodnje: "V času, ko ljudje ne smejo več na igrišča, koncerte, v cerkev ali zvečer v restavracijo – in ko tudi ne kupujejo več avtomobilov in ima Volkswagen težave z dobavami – se proizvodnja ne more preprosto nadaljevati, kot da se ne bi nič zgodilo. Zato ni druge možnosti, kot je sprejetje odločitve o prenehanju dela sodelavk in sodelavcev v proizvodnji. O vseh ostalih odprtih točkah se bosta dogovarjala podjetje in delavski svet."

Z namenom zaščite zaposlenih je Volkswagen sprejel še druge ukrepe proti širjenju koronavirusa. Tako so od torka zaprte menze, samopostrežne prodajalne, kavarne, bistroji, igralnica in catering, vse konference potekajo prek Skypa oz. videoprenosa, večji dogodki so povsod odpovedani. Posebni zaščitni ukrepi so namenjeni še posebej zaposlenim, ki so zdravstveno bolj ogroženi zaradi predhodnih obolenj, predvsem srčnih ali pljučnih, oz. oslabljenega imunskega sistema. Poleg tega je zaposlenim, ki so se od 14. marca vrnili iz tujine, s takojšnjo veljavo in za 14-dnevno obdobje karantene prepovedan vstop na območje tovarn in drugih nepremičnin družbe Volkswagen AG.

Da bi čim bolj omejili prenos virusa, se je treba v največji možni meri izogibati stikov. Vodilni kadri in uslužbenci naj koristijo možnosti mobilnega dela, torej dela od doma. Delo od doma je mogoče do pet dni na teden. Med sprejetimi ukrepi je tudi splošna prepoved službenih potovanj – v vseh tovarnah in tudi v tujino. To velja tudi za poti med tovarnami. Interne zračne povezave med tovarnami so že ustavljene.

Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava