Moštvo Renault Sport Formula One Team se v napeti dirki za Veliko nagrado Kitajske ni moglo potegovati za višje uvrstitve. Oba dirkača sta sicer pripeljala do cilja, vendar sedemnajsto mesto Kevina Magnussena in dvaindvajseto mesto Jolyona Palmerja kažeta, da moštvu na dirkališču v Šanghaju ni uspelo izkoristiti vseh svojih potencialov.
· Magnussen je dirko začel s 17. startnega mesta s svežimi super mehkimi, v 4. in 20. krogu je dobil nove mehke pnevmatike in v 35. krogu nove srednje mehke pnevmatike.
· Palmer je dirko začel z 19. startnega mesta na svežih mehkih pnevmatikah, v 15. krogu dobil nove super mehke, v 24. krogu nove mehke in nazadnje v 38. krogu nove srednje mehke pnevmatike.
Kevin Magnussen, št. 20, R.S. 16-02: 17. startno mesto, 17. mesto v dirki
“Odkrito povedano, je bila dirka zame precej enakomerna. Startal sem spodobno, nato pa nisem imel prav živahne dirke. Prehiteval sem druge dirkače, ki so imeli drugačne strategije, zato se nihče ni boril prav močno. Ta konec tedna nam ni pustil posebnega zadovoljstva, vsekakor pa lahko iz njega potegnemo kar nekaj naukov. Veliko zadev še ne razumemo prav dobro, ko pa jih bomo razumeli, bomo veliko močnejši. Vedeli smo, da bo naš začetek težak in zaradi tega nismo panični.”
Jolyon Palmer, št. 30, R.S. 16-01: 19. startno mesto, 22. mesto v dirki
“Današnji start je bil dober in prvi krog prav tako, saj smo napredovali za kaj precej mest. Toda od tedaj naprej je bilo težko. Uravnoteženost dirkalnika se je močno spreminjala, obraba pnevmatik je bila močnejša kot običajno in hitrost ni bila na enaki ravni kot v prejšnjih dirkah. Podatke moramo zdaj skrbno preučiti, vsekakor pa se zelo veselim prehoda v pričakovanje naslednje dirke.”
Fred Vasseur, tekmovalni direktor Renault Sport
“Za moštvo je bila ta dirka zelo težka. Veliko smo izgubili zaradi obrabe pnevmatik. Za Kevina je bila dodatna težava, ker je med treningi opravil zelo malo krogov na suhi stezi, zaradi česar smo imeli bolj malo časa za izpopolnjevanje nastavitev, kar je otežilo upravljanje rabe pnevmatik med dirko. Jolyon je dirko začel na mehkih pnevmatikah, zato ga med posegom varnostnega avtomobila nismo poklicali v boks. Na žalost je imel potem resne težave, da je gume ogrel na pravo temperaturo. To ga
je stalo kar nekaj mest, če bi strategijo spremenili na štiri postanke, bi v boksih izgubil preveč časa. Poiskali bomo vzroke za tolikšen padec temperature in zmogljivosti, kot ga je utrpel po posegu varnostnega avtomobila. Zdaj nestrpno pričakujemo naslednjo dirko, saj nas čaka nadaljnje učenje, pridobivanje izkušenj, trdo delo in napredek.”





