AutoWallis, vodilni ponudnik avtomobilov in storitev mobilnosti v regiji Srednje in Vzhodne Evrope, je gostil v Kongresnem centru Brdo pri Kranju medijski dogodek: Perspektive mobilnosti 2026. Le-ta je bil osredotočen na prodajne načrte in strateške prioritete avtomobilističnih znamk, ki jih zastopa podjetje AutoWallis na slovenskem trgu, hkrati pa je naslovil širše trende, ki oblikujejo prihodnost mobilnosti. Dogodek Perspektive mobilnosti 2026 je naslovil priložnosti in izzive, s katerimi se sooča avtomobilska industrija v Sloveniji in širši regiji, ter poudaril dolgoročno zavezanost podjetja AutoWallis k trajnostni rasti, inovacijam in odgovorni mobilnosti. V okviru dogodka je AutoWallis predstavil prodajne napovedi in strateške usmeritve posameznih znamk na slovenskem trgu, pri čemer je izpostavil tako kratkoročne, kot dolgoročne poglede na trende, ki oblikujejo prihodnost mobilnosti. Poseben poudarek je bil namenjen razvoju portfelja AutoWallis, elektrifikaciji, uporabniški izkušnji, ter nenazadnje pomenu poznavanja in prilagodljivosti lokalnim trgom znotraj regionalnega okvirja.
Zsolt Müllner, predsednik uprave AutoWallis, je poudaril, da sektor mobilnosti doživlja temeljito preobrazbo. Tradicionalni avtomobilski poslovni modeli se spreminjajo vzporedno s pospešeno digitalizacijo, uvajanjem novih tehnologij in hitro spreminjajočimi se pričakovanji kupcev. Te spremembe predstavljajo velike priložnosti za nadaljnjo rast na vseh 17 trgih Srednje in Vzhodne Evrope, kjer je AutoWallis prisoten s svojimi 30 znamkami. Pál Bihari, direktor distribucije AutoWallis, je izpostavil moč raznolikega portfelja znamk skupine AutoWallis ter pomen učinkovitih, tržno usmerjenih distribucijskih struktur pri podpori trajnostne rasti v regiji Srednje in Vzhodne Evrope. Elektrifikacija v regiji napreduje vzporedno z drugimi spremembami, pri čemer lahko nove, nedavno dodane znamke AutoWallisu omogočijo pomembno vlogo v tem procesu.
AutoWallis je predstavil tudi več ključnih mejnikov posameznih znamk, ki so okrepili njegov položaj na slovenskem trgu in podpirajo strateške ambicije podjetja v prihajajočem obdobju. Uvedba znamke Farizon, električnih dostavnih vozil, je marca 2025 pomenila pomembno širitev portfelja gospodarskih vozil podjetja AutoWallis v Sloveniji, podprto s posebno predstavitvijo za medije in flotne kupce v Ljubljani. Razvoj znamke se bo v letu 2026 nadaljeval s prihodom novega modela V7E. V portfelju Jaguar Land Rover se je okrepilo pozicioniranje znamk skozi ekskluzivne izkušnje za kupce in medije. V letu 2025 so izpostavili model OCTA, kot ključno novost v ponudbi Defender, marca 2026 pa načrtujejo dogodek za kupce in medije znamke Range Rover.
Opel je v letu 2025 občutno okrepil svojo prisotnost na slovenskem trgu s celovito prenovo SUV ponudbe. Novi modeli - Grandland, Mokka in Frontera so zaokrožili popolnoma osvežen portfelj, ter potrdili strateško usmeritev znamke v ta ključni tržni segment. Novosti so sledile tudi lokalno, z odprtjem novega prodajno servisnega centra Opel v Novem mestu in uvedba osemletne garancije – ene najdaljših na trgu – s katero Opel dodatno poudarja pomembnost zavezanosti in zaupanja kupcev. Na teh trdnih, izrazito h kupcem usmerjenih temeljih, bo v tem letu na trg vstopila tudi nova Opel Astra. Vstop znamke XPENG na slovenski trg je predstavljal pomemben korak v strategiji elektrificirane ponudbe podjetja AutoWallis. Po regionalni predstavitvi znamke v predhodnem letu in začasni »pop-up« prisotnosti v Ljubljani, bo XPENG v letu 2026 nadaljeval širitev z odprtjem prvega stalnega prodajnega salona v Ljubljani, ki mu bo sledila še druga lokacija v Mariboru.
Na dogodku je bila izpostavljena tudi preobrazba maloprodajnega poslovanja skupine AutoWallis v Sloveniji. V zadnjem letu podjetje deluje pod novo korporativno identiteto ter s popolnoma prenovljenim salonom v Ljubljani, zasnovanim v skladu z globalnim konceptom Retail NEXT. Ta preobrazba postavlja nove standarde uporabniške izkušnje za znamki BMW in MINI, s poudarkom na personaliziranem pristopu, brezhibni digitalni integraciji in sodobnem prodajnem okolju. Kot je poudaril Blaž Urbanija, direktor AutoWallis Ljubljana, bo enaka zasnova postopoma uvedena tudi na drugih lokacijah po Sloveniji, s čimer bo znotraj AutoWallisa zagotovljena enotna, sodobna in v prihodnost usmerjena maloprodajna izkušnja po vsej državi. AutoWallis je v Sloveniji prisoten od leta 2007 preko svoje distribucijske poslovne enote, ki danes zastopa pet znamk: Jaguar, Land Rover, Opel, Farizon in XPENG. Maloprodajna poslovna enota pa je na slovenski trg vstopila leta 2020, kar je hkrati pomenilo prvo maloprodajno dejavnost skupine AutoWallis zunaj Madžarske, in sicer s prevzemom največjega BMW trgovca v Sloveniji. Od takrat ima podjetje prodajno-servisne centre BMW, Opel, Toyota in Suzuki v petih mestih po Sloveniji, ter ekskluzivno upravlja salone znamk MINI in Land Rover.
AutoWallis ima v Sloveniji celovite izkušnje tako na področju distribucije kot maloprodaje avtomobilov, kar zagotavlja poglobljeno razumevanje trga in ustvarja trdne temelje za prihodnje priložnosti ter nadaljnjo rast.


