Avto.info

2021 WSK SUPER MASTER SERIES, ADRIA (ITA)

Kastelic solidno na prvi dirki WSK Super Masters

2021 WSK SUPER MASTER SERIES, ADRIA (ITA): Kastelic solidno na prvi dirki WSK Super Masters

Avtor: Foto: Mark Kastelic PR

Slovenski kartist, 13-letni Mark Kastelic, ki je letos prestopil v višji tekmovalni razred OKJ, je na prvi dirki letošnje sezone WSK Super Masters osvojil skupno 44. mesto. Uvrstitev v veliki finale se mu je za las izmuznila, vseeno pa je s prikazanim zadovoljen.

Mark Kastelic, ki leto nastopa za ekipo DPK, ta pa spada pod okrilje nekdanjega svetovnega prvaka formule 1 Fernanda Alonsa, je na svoji drugi dirki v razredu OKJ (prva je bila na sporedu pred tednom dni) na stezi v Adrii v Italiji osvojil 44. mesto (v predfinalu je dosegel 22. mesto) med 93 udeleženci. »Rezultat ni slab, čeprav si seveda želim veliko več. A to je bila moja druga dirka v tem razredu in mislim, da sem vseeno dobro odpeljal vse predvidene vožnje. V predfinalu sem, po moji napaki, izgubil nekaj mest, saj sem preveč »zapiral« tekmece« in sem s tem izgubil precej časa. A sem si nabral veliko novih izkušenj z novim dirkalnikom, ki mi bodo na prihodnjih dirkah prišle še kako prav,« je dirkaški konec tedna ocenil Mark Kastelic.

Že na prostih treningih je bil, ne po svoji krivdi, udeležen v trčenje, v katerem je bil njegov dirkalnik poškodovan in so mu morali v ekipi DPK pripraviti nadomestni kart, s katerim pa je bil zadovoljen: »Drugi okvir je bil celo še malce boljši, je pa tudi res, da steza v Adrii ne nudi veliko oprijema, to pa ni najbolj primerno za moj slog vožnje.«

Zdaj se z veliko optimizma pripravlja že na naslednjo preizkušnjo, ko bo 14. marca na stezi La Conca na jugu Italije na sporedu druga dirka prvenstva WSK Super Masters. »Tam je več oprijema, zato mi steza bolj ustreza in računam, da bodo rezultati še boljši,« je še dodal Kastelic. Pred tem bo prihajajoči teden opravil testiranja v Sarnu in na stezi La Conca, kjer bo potem tudi dirka.