Novi VW Multivan znamke Volkswagen Gospodarska vozila (VW GV) je bil na priznanem preizkusu varnosti Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) prepričljiv v kategorijah naletne varnosti in delovanja asistenčnih sistemov. Rezultat: najvišja ocena pet zvezdic.
Novi Multivan, ki je bil predstavljen v preteklem letu, je doslej prepričal številne kupce, testne voznike in žirije oblikovalcev – zdaj pa je prepričal tudi testne voznike evropske organizacije za testiranje Euro NCAP. V letošnjem tretjem krogu testiranja je kombi, proizveden v Hannovru, dosegel zelo dobre rezultate pri naletni varnosti in asistenčnih sistemih ter pridobil oceno pet zvezdic. To ustreza odlični skupni oceni za naletno zaščito in je sinonim za dobro opremo z obširno in praktično tehnologijo za preprečevanje nesreč.
Novi Multivan je serijsko opremljen z voznikovo in sovoznikovo varnostno blazino, s sredinsko in stransko varnostno blazino v voznikovem prostoru ter z zavesami podobnimi varnostnimi zavesami, ki segajo do tretje sedežne vrste. Zaradi kombinacije varnostnih blazin in ustrezno zasnovane karoserijske strukture je na novo zasnovani poslovni in družinski kombi v kategoriji varnosti odraslih potnikov dosegel 90 odstotkov vseh možnih točk. V kategoriji varnosti otrok, ki je za kombije zelo pomembna, so bile ocenjene tudi številne možnosti za vgradnjo otroških sedežev. V tej kategoriji je novi Multivan dosegel 89 odstotkov točk.
Poleg zaščite potnikov in nezaščitenih udeležencev v prometu Euro NCAP velik pomen pripisuje tudi preprečevanju nezgod. Ker je v novem Multivanu skupno na voljo več kot 25 asistenčnih sistemov, ki so na testih prepričali tudi ocenjevalce, je v kategoriji varnostnih asistenčnih sistemov dosegel 87 odstotkov vseh možnih točk. Podrobnosti o rezultatih testov najdete na www.euronap.com.