Leta 1972 se je na avtomobilistični sceni pojavil prototipni citroën 'Kar-a-Sutra', ki v pogledu bizarnosti prav nič ne zaostaja za podobno enostavno oblikovanim prototipnim izdelkom (cybertruck) znamke Tesla. Po mnenju nekaterih je kar-a-sutra celo prvi pravi enoprostorec …
Današnji avtomobilski marketing nam redno prodaja pravljice o tem, kako boste z vašim SUV-jem ali pa 'šišmišem' (crossover) ob morebitnem obisku brezpotij lahko dobro povezani z naravo, čeprav ob tem pozabljajo, da vas bodo vgrajene 'večpodročne' klimatske naprave in 'Leichenwagen' filozofija (karavan ali pa SUV s temnejšimi kabinski stekli na bokih v predelu zadka, če na takšno vozilo dodate še simbolne križe (najbrž jih lahko najdete med dodatno opremo …), dobite lično 'mrliško vozilo' …) v resnici oddaljile od narave. Če želite ob vožnji vašega modnega SUV-čka po brezpotjih uživati v naravi, potem boste ob tem poskrbeli za odprta bočna kabinska stekla in odprta strešna okna, najboljši stik z naravo pa vam seveda lahko zagotovi samo odprto terensko vozilo, odnosno SUV kabriolet …
Tega, da smo se ob vožnji s čedalje bolj kompleksnimi in čedalje bolj otovorjenimi (v pogledu vgrajene komfortne opreme) avtomobili že zdavnaj oddaljili od narave, se je na začetku sedemdesetih let prejšnjega stoletja zavedal tudi slavni milanski arhitekt Mario Bellini, ki je na področju arhitekture pred tem že dosegel svetovno slavo, predvsem zaradi njegovega inovativnega razmišljanja in pristopa k stvarem. Citroën kar-a-sutra concept je po svoje zelo aktualen tudi v današnjih časih, ker uteleša koncept mobilnega bivalnega prostora, ki ga v današnjih časih promovirajo predvsem proizvajalci avtonomno delujočih vozil. Bellini je želel ustvariti avtomobil, ki bi dejansko povezoval ljudi in jim ob tem omogočil tudi pristen stik z naravo.
Zaradi tega je avtomobil oblikovan v stilu današnjih enoprostorcev, ki smo jih dobro razumeli šele s prihodom serijskih avtomobilov kot sta renault espace in chrysler voyager. Citroën kar-a-sutra se lahko pohvali z zelo udobno notranjostjo ter tudi z velikimi steklenimi površinami, ki so seveda odstranljive, zato lahko potniki v njem tudi stojijo (po možnosti ne med vožnjo …). To lastnost bi sigurno zelo cenili tudi današnji lovci na 'selfije'. Kar-a-sutra želi nastopati tudi kot družbeni revolucionar, ker zavrača individualno lastništvo avtomobilov (prva iskra današnjega 'carsharinga'? …) ter dominacijo avtomobila kot primarnega transportnega sredstva v mestnih središčih in pa uveljavljeno hierarhijo avtomobilskih znamk.
Celotno namembnost te nevozne makete, ki se v skladu z Bellinijevimi načrti ni nikoli prelevila v serijski avtomobil, pa razkriva zadnja fotografija.