Iz skupine Stellantis sporočajo, da so evropskim kupcem v prvih šestih mesecih letošnjega leta dostavili 1,37 milijona novih avtomobilov (+ 3,8 %, odnosno približno 67.000 dodatnih novih vozil ob primerjavi z lanskimi številkami v enakem obdobju).
Če ob tem upoštevamo tudi prodajne rezultate znamke Leapmotor dobimo še boljšo statistiko, ker ob tem potem lahko govorimo o 7,3-odstotnem dvigu prodaje (+ 93.000 (približno) prodanih novih vozil) ob primerjavi s prvimi šestimi meseci leta 2025, posledično ima skupina Stellantis trenutno v Evropi 17,4-odstotni tržni delež. Trenutno se v Evropi najbolje prodajajo izdelki znamk FIAT (+21,7 %), Citroën (+8,3 %) in Opel (+7,4 %). Italijani najraje kupujejo novo pandino, Francozi ljubijo peugeota 208, medtem ko Nemci še vedno prisegajo na Oplovo corso. Dobro se prodajajo tudi citroën C3 aircross, fiat grande panda in opel frontera, ker so letos že dostavili kupcem še enkrat več novih primerkov teh modelov kot v enakem lanskem obdobju.
Omenjajo pa tudi nedavni prodajni uspeh fiata 500 v Nemčiji, ker so Nemci in Nemke v letošnjem juniju kupili zelo veliko (+ 118,7 % ob primerjavi z lanskim junijem) novih primerkov tega vozila, posledično ima mali fiat na nemškem tržišču v segmentu mini avtomobilov (evropski A segment) trenutno 23-odstotni tržni delež. Na nemškem tržišču je poleg corse trenutno zelo cenjena tudi Oplova astra sports tourer electric, posledično so pri znamki Opel letos v Nemčiji prodali 15 odstotkov več vozil kot v enakem lanskem obdobju, trenutni nemški tržni delež znamke Opel je poskočil na 5 odstotkov. Poskočila (+ 11,8 %) pa je tudi njihova evropska prodaja, ker so Evropejcem in Evropejkam letos dostavili 231.000 (približno) novih vozil. Skupaj z znamko Vauxhall so letos po celem svetu prodali približno 313.000 novih vozil (+ 7 % ob primerjavi s prvimi šestimi meseci leta 2025).
Med najpomembnejšimi deželami, kjer so letos dvignili prodajne številke, ker so kupci letos kupili več novih osebnih vozil iz skupine Stellantis, pa omenjajo Nemčijo (+ 7,2 %), Veliko Britanijo (+ 4,7 %), Italijo (+ 4,5 %), države Beneluksa (+ 1,5 %) in Španijo (+ 0,8 %), dobre prodajne rezultate pa so dosegli tudi v Avstriji (+ 31 %), na Poljskem (+ 10,1 %) in na Portugalskem (+ 5,2 %). Tudi gospodarsko orientirani Izdelki znamk iz skupine Stellantis se zelo dobro prodajajo, posledično ima skupina Stellantis na evropskem tržišču lahkih gospodarskih vozil trenutno 28,7 odstotni tržni delež.


