Avto.info

Nichols N1A

Novodobni Can-Am dirkalnik

Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik

Nichols N1A

Avtor: Foto: Nichols Cars
Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik

Iz Velike Britanije prihaja novica o novem superšportniku, ki ga je zasnoval Steve Nichols, ki je v preteklosti skonstruiral enega izmed najbolj legendarnih dirkalnikov formule 1 v obliki mclarna MP4/4, s katerim sta Ayrton Senna in Alain Prost leta 1988 osvojila večino tedanjih dirk v prvenstvu formule 1.

Nichols se je z novim modelom N1A, ki bo javnosti uradno predstavljen v letošnjem poletju, poklonil nekdanjemu Can-Am dirkalniku znamke McLaren (model M1A) iz obdobja (1966-1974), ko je na severnoameriških dirkalnih stezah kraljevala tako imenovana 'Formula Libre', kjer so nastopali samo dirkalniki iz FIA kategorije 7. Ta kanadsko-ameriška serija, ki je bila znana predvsem po tem, da konstruktorje niso omejevali prav nobeni predpisi glede aerodinamike, razpoložljive pogonske moči ali načina polnjenja pogonskega motorja z zrakom, je bila svoj čas izredno popularna, znani pa so tudi veliki tekmovalni uspehi znamke McLaren, ki je v obdobju (1967-1971), ki je znano kot "Bruce and Denny show", celo dominirala v prvenstvu Can-Am. Tedanji dirkalniki iz te serije so se zaradi odsotnosti vseh restrikcij lahko pohvalili s prav pošastno zalogo motorne moči v razponu od 1000 (750 kW) do 1500 'konj' (1100 kW).

Sedaj je pred nami športno brezkompromisni nichols N1A (dolžina: 430 cm, širina: 176 cm, višina: 99 cm, medosna razdalja: 245 cm, pnevmatike: 245/40 R19 (spredaj) in 305/30 R20 (zadaj)) s karbonsko karoserijo in nosilno šasijo iz kombinacije lepljenega aluminija in ogljikovih vlaken, ki je oblikovan v stilu McLarnovega originala iz tekmovalne sezone 1964/1965. Podobna kot pri originalu iz sredine šestdesetih let prejšnjega stoletja je tudi izbira možnih pogonskih sklopov. V osnovni konfiguraciji tega modela bo za samodejno premikanje avtomobila z maso v območju 900 kg poskrbel pogonski sklop (chevrolet LT1-V8) iz regalov koncerna General Motors. Kupcu je v tem primeru na voljo 6,2-litrski pogonski sklop, ki lahko mobilizira 460 KM (338 kW), naslednjo možnost predstavlja enak pogonski sklop, vendar z nekoliko več pogonske moči (520 KM/382 kW). Zadnjo možnost predstavlja 7-litrski V8 motor znamke Chevrolet s približno 650 KM (478 kW) pogonske moči. V vsakem primeru bodo pogonski sklopi spojeni s 6-stopenjskim ročnim menjalnikom znamke Graziano.

Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik
Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik
Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik
Nichols N1A: Novodobni Can-Am dirkalnik
Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov