Avto.info

'Ford Reality Check'

Aplikacija, v kateri oživijo morebiti usodne posledice vožnje pod vplivom motenj

'Ford Reality Check': Aplikacija, v kateri oživijo morebiti usodne posledice vožnje pod vplivom motenj

'Ford Reality Check'

Avtor: Foto: Ford

Ford se je povezal s podjetjem Google in nagrajenim studiom za navidezno resničnost (VR) Happy Finish, skupaj pa so izdali aplikacijo z navidezno resničnostjo Ford Reality Check, v kateri oživijo morebiti usodne posledice vožnje pod vplivom motenj.

Prva tovrstna izkušnja uporablja platformo Google Daydream VR in vas posadi za volan, med vožnjo na zabavo pa med kopico motenj pobirate prijatelje. Sporočila vseh vrst, telefonski klici in klepetavi prijatelji kar tekmujejo za vašo pozornost in sledi cela serija tveganj, ko se komaj izognete trčenju. Zadnja motnja pa se izkaže za usodno – in krivda je na vaših ramah. Najnovejši podatki Evropske komisije kažejo, da na cestah po vsej Evropi vsako leto izgubi življenje več kot 3600 mladih – dve tretjini med njimi v vlogi voznika. Ustvarjalci aplikacije Ford Reality Check upajo, da bo izobraževalna aplikacija pomagala mladim voziti varneje.

“Biti udeležen v trčenju z avtomobilom je izkušnja, ki spremeni življenje – žal preveč mladim takšen dogodek tragično prekine njihovo življenjsko pot. Upamo, da bomo s srhljivim vpogledom v dejstvo, kako hitro se lahko to dejansko zgodi, spodbudili mlade k varnejši vožnji,” je povedal Jim Graham, vodja programa Ford Driving Skills for Life. “Navidezna resničnost je idealen medij za opozarjanje na nevarnosti, ki jih izpostavljenost motnjam med vožnjo predstavlja za mlade voznike. Ta starostna skupina pogosteje uporablja aplikacije z navidezno resničnostjo in raziskave kažejo, da lahko poglobljene izkušnje v navideznem svetu pozitivno vplivajo na vedenje tudi v dejanskem življenju.”

Motnje, ki so jim izpostavljeni vozniki v aplikaciji Ford Reality Check, temeljijo na najpogostejših in najnevarnejših motnjah v tej starostni skupini, vključno s tistimi, ki jih povzročajo pametni telefoni in potniki. Aplikacija spremlja čas, ko voznik ne gleda na cesto in na koncu pokaže srhljivi seštevek. V aplikaciji voznikov pametni telefon postane ključni interaktivni element. Krmilnik Google Daydream, ki ga uporabnik drži v roki, je edinstvena komponenta platforme Daydream VR in v aplikaciji zrcali vedenje in interakcije z navideznim telefonom ter izboljša občutek prisotnosti v navideznem svetu.

Ford Reality Check je prva aplikacija za platformo Google Daydream VR, namenjena vzgoji mladih voznikov. “Izjemno ustvarjalno sodelovanje med Fordom, njihovimi partnerji in podjetjem Google (Zoo) je zagotovilo pomemben projekt s področja navidezne resničnosti, ki lahko ohrani življenja številnih mladih voznikov,” je povedal Steve Paler iz podjetja Google. Med prvimi testiranji je 90 odstotkov uporabnikov, ki so preizkusili aplikacijo, povedalo, da bodo po tej izkušnji spremenili svoje vedenje med vožnjo.

“Z aplikacijo Ford Reality Check smo ustvarili varno okolje, ki omogoča, da se resnično učimo na napakah,” je povedal Daniel Cheetham iz studia Happy Finish. “Pokazati poučen film mladim voznikom je eno, nekaj povsem drugega pa je, če se lahko potopijo v njegovo resnično bistvo. Prepričani smo, da bo ta izkušnja koristila vsem voznikom."

Aplikacijo Ford Reality Check bodo uporabljali tudi na dogodkih programa Ford Driving Skills for Life v Evropi, nekoliko pozneje pa bo predvidoma na voljo v spletni trgovini Google Play Store.

Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov