Avto.info

Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak

Divjesled

Avtor: Foto: Jernej Prelac


Opis in fotogalerija

Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled

Preden je na evropsko sceno prišel raptor, je bil poltovornjak, ki ga vidite na fotografijah, vrh ponudbe forda rangerja. Z najzmogljivejšim motorjem in opremo wildtrak ponuja zanimivo kombinacijo udobja ter terenske superiornosti.

Pred kratkim je bil ranger nekoliko osvežen, dobil je privlačnejši sprednji del in nekaj drugih malenkostnih popravkov. A prava novost je novi vrh motorne ponudbe, ki ni več 3,2-litrski petvaljnik, ampak dvolitrski turbodizel s 157 kilovati (213 KM). Sprva je bil motor razvit za prej omenjeni raptor (test lahko preberete v AF254), potem ga je, skupaj z 10-stopenjskim samodejnim menjalnikom vred, dobil tudi ranger. Z največjim navorom 500 Nm (30 več kot stari petvaljnik) mu pri zmogljivostih nimamo kaj očitati, le pristnega hrupa pet- ali šestvaljnika ne oddaja in s tem prikrajša za nekaj več občutkov nepremagljivosti.

Elektronska zapora zadnjega diferenciala je pri opremi wildtrak serijska.

Priklopljiv štirikolesni pogon z reduktorjem in zaporami diferencialov je sicer tisto, zaradi česar se zdi ranger zares nepremagljiv na terenu. V večini primerov prej zmanjka voznikovega znanja in poguma, kot da bi zatajila tehnika. Če kaj, ga omejuje velikost, saj je orjak dolg kar 5,36 metra. Seveda ima to tudi pozitivno posledico v razmeroma prostorni kabini, kjer se zlahka pelje do pet odraslih oseb. Le prtljago morajo pustiti v kesonu. Na srečo je imel testni avtomobil nameščen rolo/pokrov za varno zapiranje, a ta ni popolnoma vodotesen. Prav tako mehanizem precej okrni osnovno uporabnost tovornega prostora, predvsem nakladalno dolžino.

Različica wildtrak ponuja najbolj bogato opremljeno notranjost, ki med drugim vključuje delno usnjeno oblazinjenje in navigacijski sistem. Ta je del posodobljenega multimedijskega sistema sync 3, po prenovi pa je bogatejša tudi paleta varnostnih pripomočkov. Vključuje sistem za preprečevanje naleta in prepoznavanje pešcev (doplačilo) ter aktivni tempomat (serijsko). Vsi dodatki in serijski prestiž rangerja iz trpežnega delavnega stroja spremenijo v razmeroma udoben in vpadljiv cestni avtomobil, ki ima temu primerno ceno. Testni, resda s samega vrha ponudbe, s popustom stane le malenkost manj kot 45 tisočakov!

Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled
Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled
Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled
Ford ranger 2.0 TDCi 4x4 wildtrak: Divjesled
Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov