Marec 2021

2021 WSK SUPER MASTER SERIES, SARNO (ITA)

Tehnične težave niso olajšale dela

Ponedeljek, 29. marec 2021 , 07:09

Zaradi tehničnih težav se je mlademu kartistu izmuznil nastop v velikem finalu, a vseeno zapušča Sarno z optimističnim pričakovanjem pred naslednjimi dirkami. To pot je med 80 dirkači osvojil 46. mesto v razredu OKJ.

Forze IX

Hyundaijev vstop v svet tekmovalnih superšportnikov

Sreda, 24. marec 2021 , 08:22

Iz Nizozemske, kjer domuje ekipa ustvarjalnih študentov, združenih v ekipo Forze Hydrogen Racing, prihaja novica o novem tekmovalnem avtomobilu s pogonom na gorivni celici, ki kot gorivo uporabljata vodik.

Moštvo Alpine Elf Matmut Endurance

Alpine se loteva izziva v najvišjem razredu svetovnega prvenstva FIA WEC

Četrtek, 18. marec 2021 , 05:28

Alpine ima zelo lepo bilanco uspehov v vzdržljivostnih dirkah, zdaj pa se loteva izziva v najvišjem razredu svetovnega prvenstva FIA WEC in v letošnji dirki 24 ur Le Mansa. Enako kot njena udeležba v formuli 1 ta novi projekt v vzdržljivostnem dirkanju priča o ambicijah znamke Alpine, ki se je rodila iz tekmovanj in za tekmovanja.

2021 WSK SUPER MASTER SERIES, LA CONCA (ITA)

Finale in prve točke za Marka Kastelica

Ponedeljek, 15. marec 2021 , 07:01

Ta konec je bila na stezi La Conca na jugu Italije na sporedu druga dirka letošnje sezone prvenstva WSK Supermasters v kartingu, na njej pa je nastopil tudi Slovenec Mark Kastelic. Mladi dirkač iz Ivančne Gorice se je odrezal zelo dobro in dirko končal na 29. mestu med 62 prijavljenimi vozniki v razredu OKJ.

Moštvo Alpine F1

ALPINE F1 NARED ZA SEZONO 2021

Sreda, 3. marec 2021 , 07:07

Dirkalnik A521 je odet v zgodovinske dirkaške barve znamke Alpine – modro, belo in rdečo, ki so tudi barve francoske in britanske zastave.

2021 WSK SUPER MASTER SERIES, ADRIA (ITA)

Kastelic solidno na prvi dirki WSK Super Masters

Ponedeljek, 1. marec 2021 , 06:32

Slovenski kartist, 13-letni Mark Kastelic, ki je letos prestopil v višji tekmovalni razred OKJ, je na prvi dirki letošnje sezone WSK Super Masters osvojil skupno 44. mesto. Uvrstitev v veliki finale se mu je za las izmuznila, vseeno pa je s prikazanim zadovoljen.