Avto.info

DHL Express & Fiat Professional

Sodelovanje za nadaljnjo elektrifikacijo zadnjega kilometra dostave

DHL Express & Fiat Professional : Sodelovanje za nadaljnjo elektrifikacijo zadnjega kilometra dostave

DHL Express & Fiat Professional

Avtor: Foto: DHL Express
DHL Express & Fiat Professional : Sodelovanje za nadaljnjo elektrifikacijo zadnjega kilometra dostave

DHL Express, vodilni ponudnik ekspresnih storitev v svetu, naredi še en korak v svoji strategiji ničelnih emisij. Podjetje je danes napovedalo partnerstvo s Fiat Professional in kupilo prvih 100 enot Fiatovega novega E-Ducata. Avtomobilsko podjetje je nov model javnosti predstavilo včeraj zjutraj. Veliki kombiji, ki so 100 % električni, prepričajo s svojo veliko zmogljivostjo in dolgo življenjsko dobo baterije. Z dosegom več kot 200 km je E-Ducato zelo primeren za logistiko zadnjega kilometra do končne dostave. V skladu z nedavno predstavljenim načrtom trajnostnega razvoja skupine DPDHL DHL Express načrtuje, da bo do leta 2030 v Evropi obratovalo več kot 14.000 električnih dostavnih vozil za zmanjšanje emisij ogljika.

“Prepričani smo, da je prihodnost logistike zadnjega kilometra električna,” pove Alberto Nobis, izvršni direktor DHL Express Europe. “Da bi izpolnili svoj namen povezovanja ljudi in izboljšanja življenj, smo se zavezali, da bomo vsak dan bolj zeleni in čistejši. Z dodajanjem E-Ducatov v našo floto smo naredili naslednji pomemben korak, da dosežemo svoj cilj elektrifikacije večjega dela naše dostavne flote v zadnjem kilometru dostave. S Fiat Professional smo našli tisto, kar smo iskali: najsodobnejšo tehnologijo in zmogljive baterije, ki nam omogočajo, da z enim polnjenjem dosežemo več kot 200 km ter našim kupcem dostavimo ekspresne pošiljke hitro in zeleno.”

DHL Express v Evropi povezuje potrošnike in podjetja v več kot 60 državah in ozemljih, pri čemer se zanaša na floto za prevzem in dostavo, ki jo sestavlja približno 500 električnih dostavnih vozil, večinoma prisotnih v mestnih regijah, in 14.000 neelektričnih vozil. Zaradi velikega povpraševanja potrošnikov po mednarodnih ekspresnih dostavah, podjetje pričakuje, da se bo njegova evropska flota za zadnji kilometer dostave do leta 2030 povečala na približno 20.000 kombijev. Da bi svojo trajnostno strategijo preoblikovalo v resničnost, se podjetje močno zavzema, da bo 60 % flote do konca leta trenutnega desetletja (približno 14.000 vozil) električne.

Večino predstavljajo veliki kombiji, ki se uporabljajo za mestne in metropolitanske dostave. Skupaj s Fiat Professional je bil E-Ducato preizkušen v različnih realnih pogojih delovanja, kot so zelo nizke temperature, ekstremni nakloni in velike razdalje, da bi se preveril njegov odziv na celo vrsto DHL-ovih vzorčnih situacij. Za Erika Laforgeja, vodjo LCV Enlarged Europe pri Stellantisu, je projekt E-Ducato pot k inovacijam in prihodnosti: “Ponosni smo, da je tako pomembno podjetje, kot je DHL Express, izbralo E-Ducato kot del svojih sredstev do tako ambicioznega cilja. Naša naloga pri E-Ducatu ni bila zgolj razviti trajnostni izdelek tako z ekonomskega kot okoljskega vidika, ampak predvsem zagotoviti celovito rešitev za mobilnost naših partnerjev.”

Za DHL Express predstavlja strateško partnerstvo s Fiatom naslednji korak v razvoju na področju ukrepov za dostavo pošiljk brez CO2 emisij. Podjetje že uporablja tovorna kolesa v velemestih in mestnih območjih, kot so Barcelona, København, Frankfurt na Majni in še mnogo drugih, ter s čolni povezuje svoje distribucijske zmogljivosti v mestnih središčih Londona in Amsterdama, z namenom zmanjšanja obsega prometa v mestih in emisij CO2. Popolnoma električna veriga mobilnosti potrebuje poleg vozil tudi celovito polnilno infrastrukturo. DHL Express iz tega razloga trenutno sodeluje z več specializiranimi podjetji na načrtu, da bi v naslednjih letih znatno povečal število polnilnih mest po Evropi.

Elektrifikacija logistike v zadnjem kilometru je eden od glavnih stebrov nedavno objavljenega načrta trajnostnega razvoja skupine DPDHL. Skupina bo do leta 2030 v ukrepe za zmanjševanje emisij CO2 vložila 7 milijard evrov (Opex in Capex). Poleg elektrifikacije vozil bodo sredstva namenjena zlasti za trajnostna letalska goriva in podnebno nevtralne stavbe. Na poti do cilja ničelnih emisij do leta 2050, na katerem pa se že dela štiri leta, se podjetje zavezuje novim ambicioznim vmesnim ciljem. Na primer, kot del priznane znanstvene ciljne pobude (Science Based Target Initiative – SBTi) se je skupina Deutsche Post DHL zavezala, da bo do leta 2030 zmanjšala emisije toplogrednih plinov v skladu s Pariškim podnebnim sporazumom.

Send to Kindle
| Share

Oddaj komentar

Iskalnik rabljenih vozil

Išči

E-novice s področja avtomobilizma - prijava / odjava
Zvezdne steze Denis Avdič
Video trening varne vožnje
Video test Renault scenic dCi 110 EDC bose
Video test audi A8 3,0 TDI quattro
Domača predstavitev kia picanto
Domača predstavitev citroën DS4
Video test fiat punto evo
Reportaža - Vzhajajoča dežela avtomobilov